Цікаве

Таємничий Соробан

hokusai-a-makingТаємничий Соробан активно розширює не тільки кордони міст, а й цілих держав. Сьогодні в 56 країнах світу діти з 5 років вивчають ментальну арифметику на кісточках соробан (абак) і розвивають мозок за допомогою усного рахунку.

Дуже цікава історія виникнення усного рахунку та його подорожі по світу. Соробан – це назва японського абака, який використовується протягом 450 років з моменту його прибуття з Китаю до Японії в 16 столітті. Китайський Суаньпань в Японії називається Соробан і за час існування на Далекому Сході змінив свій вигляд з великогабаритних китайських на зручні сьогоднішні рахівниці.

Оригінальний абак, пов’язаний з системою розрахунків, мав вигляд дошки, яка була покрита піском або пилом. Пісок був розділений на рядки, де кожний з яких показував різне числове значення. Числа та величини були представлені за допомогою знаків, які були намальовані уздовж ліній. Це були зачатки калькулятора в ранній Цивілізації Месопотамії.
roman

З часом їх вигляд змінювався і абак почали широко застосовувати в Єгипті, Римі, Греції, Індії та інших стародавніх цивілізаціях. У Геродота є слова, які найімовірніше відносяться саме до абаку: «Єгиптяни переміщують свої руки справа наліво у розрахунках, у той час, як греки – зліва направо».

В Афінському музеї збереглася рахункова дошка з білого мармуру розмірами 149 см на 75 см з лініями, проведеними на ній. Це «зародковий» калькулятор. Римляни його вдосконалили та використали більш передовий дизайн. У Китай абак прийшов під час династії Мін і був досить популярний. А вже в 16 столітті він з’явився у Японії, де в цей момент розпочався активний розвиток торгівлі та ретельне вивчення математики.

Абак був удосконалений і добре вивчений

Сучасний Соробан зберіг свій теперішній вигляд ще з 1938 року. Найцікавіше, що з 1928 року іспити з Соробан були встановлені Японською торговою палатою промисловості. Та навіть сьогодні, коли все можна порахувати на калькуляторі, знати та вміти рахувати на Соробан є основою.

Соробан здатний на складні обчислення, його величезна користь у базовій математичній освіті, а саме у візуальному розумінні дітьми числових конструкцій, складу числа і поняття цифри. В Японії величезну користь Соробан приносить у маленьких селищах, де немає широкої освіти. Саме завдяки цій системі діти з таких селищ отримують базові навички математики та активний розвиток мозку.

Неймовірний Соробан

Неймовірним є те, що людина, яка вчиться в Японії Соробану певну кількість років, має право після здачі іспиту працювати на державні корпорації, а це привілея. У школах програма навчання усного рахунку починається з молодших класів. Це найкращий спосіб пояснити дітям десяткову систему обчислення і створити хороший фундамент для будь-якого подальшого навчання. В Японії рахунки Соробан допомагають також сліпим людям отримати математичну освіту.

Соробан складається з 13 рядів, що утримують по п’ять кісточок. Кожна з них має своє значення. Чотири нижні називають «земними» і показують тільки одне значення цифри, на відміну від звичайної математики. Верхня кісточка називається «небесною» і позначає п’ять.

Сьогодні Соробан дає ряд величезних переваг і в Японії вважається цінним інструментом обчислень. Було доведено, що використовуючи усний рахунок, діти розвивають не тільки навички пов’язані з математикою, а й розумові та інтелектуальні здібності, відкривають різні таланти зовсім не пов’язані з обчисленням. Соробан легкий і інтуїтивно зрозумілий. Діти легко його опановують.

В процесі занять у малюків підвищується концентрація уваги і впевненість у собі, що надзвичайно важливо. У підрахунках діти використовують кінчики пальців і цим розвивають дрібну моторику, яка безпосередньо впливає на центри розвитку мови і розуму в мозку. Відмінно формується пам’ять, уява, за допомогою якої діти візуалізують рахунки. Малюки розвивають навички сприйняття інформації не тільки візуально, але і на слух.

В нашу країну Соробан приїхав в 2013 році

На основі ментальної методики арифметики була розроблена програма, яка сьогодні тренує мозок понад 5 тисяч дітей. Прихильність японців і багатьох світових шкіл традиції, зіграла злий жарт – щоб ЯКІСНО (а не для відмітки) освоїти Соробан і натренувати не тільки пальці, а й мозок за традиційною методикою, треба до 5 років праці.

Ми поліпшили методику, відібравши цінне і відкинувши непотрібне. Так ми не вивчаємо ділення, оскільки ділення в ментальній арифметиці просто дублює звичайні математичні прийоми. А ось множення у нас особливе – без таблиці. Бо тільки таке можуть освоїти діти, яким максимум 5 років.

Спочатку діти знайомляться з рахівницями, отримують навички роботи з ними. Паралельно вправам на рахівницях, вони вчаться візуалізувати результат і виконують обчислення в думці. Це активно тренує і ліву і праву півкулі.

GEA-7207

Найкращий вік у якому можно навчитись усному рахунку – з 5 до 11 років. Програма Соробан використовує зорові, слухові та тактильні методи навчання. Активно розвиває обидві півкулі мозку. У результаті покращується пам’ять, увага, вміння концентруватися. Соробан є прекрасною базою для будь-якого іншого навчання. І навички, які розвиваються за 2 роки тренувань з Соробан – залишаються з людиною на все життя!

Опублікувати коментар

Вартість навчання в Дніпрі 1100900 грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.