Цікаве

Прибрати не можна залишити?

Сьогодні тільки ледачий не написав про шкоду і користь гаджетів для дітей. Ось тільки мало хто пропонує альтернативу і реальну схему, займаючись по якій і знайомлячись з комп’ютерним світом, дитина збереже здоров’я і отримає багато необхідних навичок.
Давайте розбиратися.61

Чи є шкода від комп’ютерів? Безумовно і 100%!

 •  Здоров’я.
  Порушення постави при неправильному і довгому сидінні за комп’ютером, порушення зору, пересихання слизової, гіподинамія, емоційна перевтома – це далеко не повний перелік того, чим загрожує проведений за комп’ютером час дитячому здоров’ю.

  Цікаво: вчені прийшли до висновку, що після 20-ї хвилини сидіння за комп’ютером ЦНС дитини починає працювати з порушеннями.

 • Комп’ютерна залежність.
  Ігри на комп’ютері призводять до постійного надмірного збудження центру ГМ, що відповідає за задоволення, ведуть до звикання, агресії, нездатності тримати емоції під контролем і навіть, за словами вчених, до зупинки в розвитку ГМ. Втілення ігор в реальність, часто злій і агресивній, неправильне сприйняття світу через ранне знайомство із зворотною стороною екрану – за все це відповідає комп’ютер.

  Цікаво: Вченими було проведено експеримент, коли щурам в голову вживили електрод, постійно стимулюючий зону мозку, відповідальну за задоволення. В результаті щури забули про їжу і воду і незабаром померли.(З книги Т.Л. Шишковою «Дитина і комп’ютер»).1368486476_zavisomost-03

 •  Цифрове недоумство.
  З 2007 року вчені помітили, що чим далі, тим більше дітей страждають  депресією, когнітивними порушеннями і втратою пам’яті, перестають мислити самі і піддаються чужому впливу. І все це пов’язано з їх проведенням часу біля комп’ютерів.

  Цікаво: звичайна 7-мирічна дитина з Європи вже провела майже рік свого життя за комп’ютером, а 18-річна – більше 4-х років.

Світ змінився. Змінилися діти, їхні ігри, життєві цінності і все наше життя. У деяких світ зменшився до екрану смартфона: діти перестали активно грати на вулиці і отримувати інформацію від світу шляхом власного його дослідження, все більше юнаків і дівчат мають віртуальних, а не реальних друзів.

Не змінився лише наш мозок. Як і тисячу років тому, в ньому 100 мільярдів нейронів, які зв’язуються між собою завдяки навколишньому світу, власному досвіду і зовнішнім стимулам.

Безумовно – компютер шкідливий!

А чи є користь від комп’ютера? 100% є!

 1. Дитячий розвиток.43ukFwm-DHQ
  Інтерактивні дошки та розвиваючі програми, доступ до всієї інформації світу – бери і користуйся, запам’ятовуй і вчи.

  Цікаво: додаток «Дід Соробан» чітко дозований для проведення часу за ним, розвиває навички швидкої концентрації і уваги. Виконання завдання контролює тренер.

 2. Професії майбутнього.
  Більшість найбільш затребуваних професій зараз і в недалекому майбутньому пов’язані з комп’ютером.

  Цікаво: за версією Форбс самими затребуваними професіями майбутнього є: GR-менеджер, журналіст-блогер, IT розробники, спеціальності на кордоні електроніки та біотехнологій, фахівці в сфері нанотехнологій і ін.

 3. Полегшення побуту і життя вцілому.
  Ми вже так звикли до пральної машини-автомат, кавоварці і ТБ, що не замислюємося про те, що в них теж є маленький комп’ютер, і потрібно знати і вміти всім цим керувати.

Комп’ютер корисний? Звичайно!7

Як же поєднати шкоду і користь такого необхідного і жахливого комп’ютерного світу?
Юлія Гіппенрейтер написала про це хорошу статтю. Вона пише про те, що комп’ютери, планшети та інші гаджети, – це вже природне середовище дитини. Ми нікуди від них не дінемося. Вони допомагають дітям знайти неймовірні знання і навички. Сам по собі комп’ютер нічого не означає, а значать емоції, які він викликає, значить  миттєвий зворотній зв’язок з іграми, в які дитина грає.
А тому:

 • Завжди добре і грамотно контролюйте проведення часу дитини за комп’ютером,
 • Чітко знайте, у що грає ваша дитина, що несе для неї ця гра,
 • Де і які сторінки в інтернеті вона дивиться і, при необхідності, ставте потрібні обмеження,
 • На власному прикладі вчіть грамотному підходу до інтернет-світу.11

  Важливо! Якщо тато цілодобово сидить і грає в «танчики», не чекайте, що син буде розумно використовувати час за комп’ютером.

 • Не залишайте дитину за комп’ютером без нагляду,
 • Дайте дитині більше емоцій від живого спілкування, ніж він отримує від комп’ютера,
 • Грайте в звичайні ігри, заведіть сімейні традиції,
 • Вибирайте для установлення перевірені і корисні ігри, які принесуть дитині користь в розвитку.

Світ не стоїть на місці, розвивається і змінюється. Можливо, зовсім скоро зміниться і те, що звичне нам сьогодні. Не упускайте шанс використовувати грамотно і з користю те, що дає вам навколишній світ. Бережіть ваші родини і ваших дітей!

Опублікувати коментар

Вартість навчання в Дніпрі 1100900 грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.