Цікаве

Перший раз у перший клас!

Мені іноді здається, що найстрашніше, що може трапитися з мамою, це похід дитини спочатку у дитячий садок, а потім – у школу.t7ouij
Похід у дитячий садок я боялася три дні: перший день – коли шукала садок, другий – коли домовлялася по телефону на перегляд і пробний час і третій -, власне, перший день дитинчати в саду. Потім я не боялася і не турбувалась, адже дитину я забирала з садка задоволену, нагуляну, нагодовану і з новими враженнями.
Похід до школи, в 1 клас, я боюся вже рік! Так! Я мама першокласниці і в вересні моя дочка йде в 1 клас самої звичайної загальноосвітньої школи. Доньці майже 7, вона друга дитина в сім’ї. Зі старшою дитиною таких переживань не було. Тоді, в мої 20 з хвостиком, розуму переживати за шкільну адаптацію першокласника не було)) І сміх, і сльози))

Портфель нам подарувала одна бабуся, форму купила інша, книжки нам дали, зошити купили і до школи ми були готові.
Зараз мені за 30 з хвостом і, при одній думці про перший класі і мою малечу в цих страшних стінах, мене пробирає жах. Я боюся за все: як вона сама там переодягнеться (хоча вона чудово це робить вдома і в саду), як вона потоваришує з однокласниками (на знайомство у неї йде від 2 до 5 сек. на вулиці), як вона висидить на уроці 35 хв (на курсах підготовки до школи прекрасно сиділа два уроки по годині), чи не залишиться голодна (буду класти в портфель бутерброди, оплачувати столову), як вона взагалі звикне до школи ??? … 1М
І так ще багато різних “боюся». Я розумна і розвинена мама, я психолог і самодостатня людина, але коли доходить справа до моєї дівчинки і 1 класу – у мене починається паніка. На догоду цій паніці я відвела її рік тому на курси підготовки до школи. Там був чарівний викладач, цікаві уроки і навіть ДЗ, які ми робили перші півроку.

Другим кроком у підготовці до школи були курси усного рахунку в Школі Соробан ™. Про них я дізналася від подруги. Перше, що мене вразило, – це вміння дітей на відео рахувати миготливі цифри і розповідати вірш. Через кілька днів пошуку інфо в інтернеті я дізналася, що рахунок в Соробан – не головне. Основна мета цієї методики – розвивати ліву і праву півкулю однаково.

На той момент про методику я почула вперше, тому відразу ж виникли сумніви в її потрібності і, головне, – чи дасть вона те, що обіцяє: швидку концентрацію уваги, гарну пам’ять, вміння переробляти великі обсяги інформації, гарне образне мислення і ще багато чого корисного? Вирішальним плюсом на користь методики стала обіцянка того, що навчаючись усного рахунку, дитина відмінно натренує мозок і в школі їй буде легко і просто сприймати масу шкільної інформації, фільтрувати з неї потрібну і, не напружуючись, вчитися.
Вірити на слово я не люблю, і тому, озброївшись обіцянкою пробного місяця, в школу я віддала і старшу, і молодшу.IMG_7426
Перший місяць я з цікавістю спостерігала, як мої дівчата крутять пальчиками, віднімають і додають, все більше збільшуючи швидкість. Пройшов місяць – і ми залишилися. Через 2 місяці молодша (4,7) сама почала читати. Я її не вчила цьому, а в саду вчили тільки літери. І ось вона відкрила буквар на букві «К» і з розумним виглядом раптом прочитала всю сторінку.
Із зростаючим ентузіазмом я чекала дива від старшої). Не вийшло)) Вона не стала малювати, як новий Моне, не стала писати вірші, як Ахматова, що не освоїла сама вищу математику і не заговорила на п’яти мовах.
Все, що змінилося з тих пір, це те, що вона миттєво  схоплює будь-яку інформацію, в будь-якому місці, в будь-якій позі і на будь-якій гучності. На курсах підготовки вона розуміла і запам’ятовувала все, що давали на занятті, і ми могли вже не виконувати там ДЗ, вірші з саду вивчалися за 5-10 хвилин.IMG_7455
За всіма показниками: і психологічним, і фізіологічним – вона зараз повністю готова до школи. Моя паніка злегка вщухла, але, як і раніше, згадуючи, що скоро в школу, я починаю тихо панікувати і заспокоюють мене дві речі:
1.Так я ж вижила у школі))
2. Я дала їй все найголовніше і необхідне, що могла, щоб допомогти в першому класі, –

розвиток мозку в Соробан ™.
А що вас заспокоює, дорогі мами першокласників?)))

Відео діток Школи Соробан

Багато цікавостей на сторінці Фейсбук

2 Коментарів: "Перший раз у перший клас!"

 1. Опубліковано: Татьяна Дата: п'ятниця лютий 10th, 2017

  Відповісти

  Я та самая мамаша, которая старается водить дитя на все возможные кружки и секции, жалея, что в сутках всего 24 часа, а в неделе всего семь дней. Я сама в детстве как-то умудрялась заниматься музыкой, танцами, английским, французским, вокалом.. Причём не в формате начала-месяц походила-бросила, а основательно, годами. Музыкалка – семь лет, танцы – 14, английский – с начальной школы и до ин.яза. Я страшно удивлялась одноклассникам, которые занимались только в одном кружке. И знала, что бывают такие дети, которые вообще (!) никуда (!) не ходят!!! Исходя из всего этого, свою шестилетнюю дочь также уже пару лет кружу-кружу-кружу )))) гимнастика, английский, скорочтение, подготовка к школе… Как я говорю мужу, хорошо, что у ребёнка напрочь отсутствует музыкальный слух, а то бы я ещё и музыку с пением пыталась впихнуть ))) Так вот. О Соробане я узнала, как и многие, из шоу Украина має талант, где девочка Полина удивила страну. Почитала. Позвонила. Повелась на то, что есть только одно занятие в неделю – наивная ))) Записались. И началось.
  В тренера ребёнок влюбился с первого занятия. Только Елена Петровна может так искренне и радостно целый час без устали “Умница! Молодеэээц!”. Счёты, учебник, азы методики… Оказалось, что полчаса в день можно и найти )) И вот прошло 4 месяца. Что для нас Соробан?
  Это развитие памяти – да! Мгновенной концентрации внимания – однозначно! А ещё… Я не психолог, но ежедневные занятия – это огромная возможность проработать с ребёнком его эмоции, проговорить, поддержать, научить их (эмоции) проявлять и самое главное, научить ими управлять! Первые полтора месяца Маша плакала на каждой ошибке. Я не могла поверить, что мой всегда такой уверенный в себе ребёнок так боится ошибки! А страх был уровня паники. “Я не буду нажимать ответ! Я не знааааюууу!!” Полтора месяца мне пришлось разными словами, примерами из своей жизни, уговорами, подкупом и шантажом (шучу) научить её принимать свои ошибки без слёз, как нормальную часть жизни. Справились. Но не совсем. Плакать перестала, начала злиться. Ещё полтора месяца кричала, ругалась, бросалась счётами. Садимся за Соробан: рядом лист бумаги и черный маркер, у меня на коленях подушка. Ошибается, начинается гнев – выливаем эмоции, черкаем маркером на листе, бьем подушку. Успокаивается со словами “Всё. Я позлилась. Зато я не плакала!”.
  И вот уже месяц я с радостью наблюдаю, как повзрослел ребёнок. Нет, она, конечно, продолжает расстраиваться и злиться при ошибках и проигрышах на турнирах. Но нет вот этого страха, нет неконтролируемой ярости, она видит свой прогресс, гордится собой, хвастается (что уж таить), но она точно знает, что этот её успех исключительно по причине её напряженной работы. Установки, которая зафиксированы у дочери: если много работать, можно достичь всего, чего пожелаешь. А ошибки – это хорошо. А злиться – это нормально, но если недолго :)
  Наверно, она бы столкнулись со всем этим в начальной школе… И как-то бы справилась. Но мы преодолели это с Соробаном, сейчас, один на один, когда я как мама могу быть на подхвате. В более экологичных условиях, как шутит наш тренер. Да! И при всех эмоциях первых месяцев, “Маша, так что, будем бросать Соробан?” “Нееееееет!!!”

  1. Опубліковано: Колесюк Татьяна Дата: середа лютий 22nd, 2017

   Відповісти

   Спасибо! Спасибо за открытые и правдивые слова! Да, Соробан – это труд, труд ребёнка, родителей, тренера. Мы, как Школа, пытемся этот процесс облегчить и усовершенствовать. Спасибо Вам, Татьяна, за упорство и желание развиваться и рости вместе с дочерью. Спасибо за то, что не сдаётесь и ищите вместе с ребёнком путь к победе. Всегда рады вам и Маше у нас в Школе. Так держать, ребята!)))

Опублікувати коментар

Вартість навчання в Дніпрі 1100900 грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.