Цікаве

Ментальне навчання – міф чи реальність

Ментальний – не означає магічний

Саме словосполучення «ментальне навчання» у декого асоціюється з чимось магічним, міфічним, езотеричним та навіть релігійним. Можливо тут є частка правди, адже слово «ментальний» походить від латинського mens або mentis, що перекладається як душа, дух. Але мова йде не про духовне вчення, якесь ефемерне просвітлення. Насправді слово «ментальний» пов’язане з непрямим трактуванням слів-пращурів, а з похідними – розум, спосіб мислення. Таким чином термін в узагальненому сенсі означає «те, що відноситься до розумових здібностей», хоча варіацій тлумачення не злічити.

mentalnoe-obuchenie---mif-ili-realnost

Але вся сіль поняття навіть не в цьому. Воно говорить не про власне розум, а про здібності і особливості. Це два кити, що лежать в основі ментального навчання, яке направлене на:

 • розвиток здібностей мозку, закладених природою в кожній людині
 • виявлення особливостей розумового процесу кожної особистості

Практичне чарівництво

Унікальність ментальних тренувань базується на особливій техніці, яка дозволяє розвивати обидві півкулі мозку в одному процесі. При цьому дитина сама зацікавлена в отриманні результату, не потрібно:

 • запам’ятовувати незліченні формули
 • непотрібні дати
 • зубрити визначення, правила

У чому секрет фокусу?

Роль особливої техніки виконує японський спосіб вивчення арифметики, в якому використовується соробан – рахівниця. З японського «соробан» так і перекладається – рахункова дошка. На вигляд вона нагадує знайомі нам з магазинів рахівниці, але відрізняється будовою. Правила рахунку на соробані досить прості, щоб запам’ятати, але, щоб користуватися пристосуванням доводиться задіяти обидві руки. Це перший етап одночасної «активації» лівої і правої половин мозку.

В ході занять рахівниця використовується менше – залучається уява. Тобто, щоб порахувати черговий приклад, діти уявляють рахівницю і дії на ній. А це означає, що одночасно задіюється права півкуля, відповідальна за уяву, креативність, і ліва, що «завідує» аналітичними здібностями, логікою. Таким чином учень вдосконалює природні розумові здібності, тренує вміння використовувати їх більш ефективно, швидше і якісніше, ніж однолітки, справлятися із завданнями.

Чому японську арифметику відносять до ментальних тренувань? Все просто – маючи розвинені здатності обох півкуль, вміючи ними оперувати, можливо не тільки підвищити інтелект, але також виявити індивідуальний потенціал, виробити і реалізувати власний спосіб мислення. Як наслідок, дитина підвищує шанси на успіх, особистісну самореалізацію.

Гра з користю

Сучасні тренування за допомогою соробану вдосконалені інформаційними технологіями і перевтілилися в оригінальну програму. Процес не обтяжує дитину, а залучає до гри з цікавими візуальними, аудіальними, мультимедійними матеріалами. З кожним заняттям діти отримують такі плюси:

 • ріст розумових здібностей
 • розвиток пам’яті, стійкості уваги
 • виховання посидючості, концентрації
 • вивчення, розкриття потенціалу
 • поліпшення здатності уявляти
 • вдосконалення, збагачення фантазії

Як додатковий бонус – зростання самооцінки, впевненості в собі, вміння адаптуватися, перемикатися між різноплановими завданнями.

Ментальні заняття – не міф, а дієва техніка розвитку інтелекту і особистісних особливостей, реалізована у вигляді захоплюючої гри без тиску і «муштри».

2 Коментарів: "Ментальне навчання – міф чи реальність"

 1. Опубліковано: Сергей Дата: понеділок серпень 8th, 2016

  Відповісти

  Доступно ли ментальное обучение для взрослых? Можно ли таким способом развивать интеллект уже в зрелом возрасте?

  1. Опубліковано: Колесюк Татьяна Дата: понеділок серпень 8th, 2016

   Відповісти

   Да, методика устного счета Соробан™ доступна и во взрослом возрасте. И во взрослом возрасте она даст свои плоды, ведь мозг, хоть и меньше чем в детстве, но развивается и требует активности, иначе начинает лениться. Более того, ментальный счёт в Японии, используют как профилактику Альцгеймера. Но, нужно понимать, что то, что можно выучить ребёнку 5-11 лет за короткий промежуток времени и, как в нашем случае, 30 мин ежедневные домашние тренировки, взрослому нужно тренировать гораздо дольше. На примере наших тренеров можем сказать, что занимаясь вместе с детками по 4-5 часов в день, они показывают результаты и хорошие, но дети их обгоняют с первых уроков)) Тренируйтесь в любом случае, не давайте вашему мозгу расслабиться и разлениться и тогда до глубокой старости он будет вам верным помощником.

Опублікувати коментар

Вартість навчання в Дніпрі 1100900 грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.