Цікаве

Юрій Новосьолов – батько українського Соробану.

Математик і раціоналіст, 100% «технар». Логік і стратег …

Чоловік у строгому костюмі, прихильник відпочинку в тихих місцях …

Юрій Новосьолов. До 2012 року – звичайна людина, яка не вміла креслити, малювати і була зовсім далека від будь-якої творчості.

Точність та чіткий  математичний розрахунок.

Це було до …

Сьогодні – це Людина-ідея, фонтан позитиву і ірраціональності, що втілює думки в ідеї, а ідеї в справи.

І все це лише тому, що у нього раніше Соробану не було)))DSC_0036

2013 рік. Туреччина і душевний прийом у давнього товариша. Хлопчина, його син, блискавично склав у розумі тризначні приклади і перевернув цим життя Юрія Новосьолова «з ніг на голову». Якби це просто розповіли або показали в кіно, він би не повірив, а тут, поруч, за столом сидить хлопчик і рахує в свої 7 років дво- і тризначні числа швидко і правильно.

Це виявилась методика з японським корінням і багатовіковою історією, де реальний результат – розвинений розум і інтелект. Людині з радянською освітою було важко повірити, що можна ось так просто впливати на розвиток дитячого мозку за допомогою рахунку, ось так легко зламати стереотипи «технаря» і «гуманітарія» і розвивати дітей так, як розвивають в 50 країнах світу.

У кожного в житті бувають моменти, коли доля дає шанс, той самий, той єдиний і неповторний. У Новосьолова це і був він – шанс. Шанс і страх змінити все своє життя.

Знайомство з викладанням методики було, м’яко кажучи, розчаровуючим, адже розрахована вона була на більш талановитих дітей, оскільки з 8 тільки 2 показували хороші результати. Але незабаром прийшло розуміння, що йти по такому ж шляху не можна. З’явилася ідея повністю перекроїти порядок вивчення тем, з нудного уроку зробити корисне і цікаве заняття. І осяянням стало те, що без щоденних тренувань результату не буде. Юрій зважив всі «за» і «проти»  і – рішення було прийнято.

З цього моменту все понеслося – безсонні ночі, вивчення методики, сотні книг і праці, неймовірні відкриття та робота, робота, робота.

Результатом стало народження унікальної і єдиної в Україні Методики усного рахунку Соробан™, здатної допомогти дитячому мозку вирівнятися в розвитку, підтягнути праву півкулю до однакової роботи з лівою. 

До Методики були включені розробки викладання, сама суть рахунку, унікальна програма Дід Соробан, щоденна робота по закріпленню навичок і навчальний матеріал. Методика розроблена на дітей певного віку: дошкільники- з 5-ти і молодші школярі- до 11 років. Саме ця категорія дітей здатна зі 100% гарантією освоїти методику швидко і на все життя.RUM_3528

І ось 2013 рік. Довгоочікуване відкриття першої в Україні школи усного рахунку Соробан ™ в Дніпрі, реєстрація «Соробан», як Торгової Марки, і за всім цим – знову наполеглива праця. Перші учні Дніпра показали блискучі результати. Так, тоді це було везінням.

Всі ми знаємо, що без дитячої цікавості  навіть найпрогресивніші методики не дадуть результат, а тому всі зусилля були спрямовані на те, щоб зацікавити дітей у щоденних обов’язкових тренуваннях. Так народився Дід Соробан – універсальна і єдина в світі програма, що дозволяє з цікавістю робити домашні завдання. Забігаючи наперед скажу, що сьогодні весь процес домашніх тренувань перебуває під пильним контролем тренера, який дає завдання і контролює їх виконання, допомагає, при необхідності, і дітям, і батькам.

Тоді в 2013 році програма росла і вдосконалювалась, допомагаючи дітям тренувати мозок.

В Японії, родоначальниці цього чудо-рахунку, діти вивчають його 5 років, але в рамках шкільної програми. Для наших дітей запускати 5-ти річне навчання не було сенсу. І тоді, забувши слова «не можу» і «не виходить», Юрій взявся удосконалити і адаптувати методику для слов’янських дітей.

І це було НЕ так ЛЕГКО І НЕ так ПРОСТО, як здається. Це було дуже важко, особливо після зради кращого друга, який вкрав початкові розробки за програмою і пішов в сторону прибутку і грошових знаків. У Новосьолова ж мета була зовсім іншою.

2014-2015 рік. Відкриваються школи в Запоріжжі, Києві, Одесі та ще десятку міст України.

Шлях все ще тернистий і важкий, але результат штовхає далі. Із 100 учнів 95 продовжують навчання після першого місяця. Всі вони показують результат протягом 1-2 занять. З кожним уроком, з кожним місяцем тренувань, методика доводить свою працездатність, ефективність і якість.

 І суть зовсім не в умінні швидко порахувати 2-3-4-х значні числа. У дітей в цей час відбувається розвиток неймовірної концентрації уваги, тому що тепер багато хто з них може візуально ловити мелькаючі числа на екрані зі швидкістю 0,3 сек. на дію. Діти рахують образами, а це в десятки разів перевищує швидкість в умінні рахувати звичним математичним рахунком. Відгуки батьків вражають: хтось із дітей починає малювати, музицирувати, хтось показує вищий клас в навчанні в школі, але практично всі починають вірити в свої сили.RUM_3394

Діти бачать, що у них все виходить, бачать результат і – віра в себе народжена, а потім з кожним досягненням зміцнюється все більше. Розвинений за цією методикою мозок, здатний витримати будь-які навчальні навантаження, швидко прийняти, відфільтрувати і запам’ятати інформацію, що особливо корисно в школі.

2016 рік, лютий. Відкрилася Школа Соробан в Білорусі. Все більше людей цікавляться можливістю навчатися в інших країнах.

2016 рік, березень. Випускниця Дніпровської Школи показує вміння усного рахунку на всю Україну в Талант Шоу «Україна має Талант». Дівчинка з легкістю рахує на швидкості приклад і одночасно розповідає вірш. Шок не тільки у суддів, а й у половини країни, яка це побачила.

І це НЕ ТАЛАНТ! Це методика Соробан і наполеглива праця дитини. Це доступне кожному від 5 до 11 років.

І знову життя основної  людини, що надихає і засновника Соробан Юрія Новосьолова змінилося. Закоренілому «технарю» довелося освоювати всі тонкощі викладання, психології, ораторського мистецтва, бізнесу, творчості, вміння знаходити спільну мову з дітьми і ще масу неймовірних навичок. У Юрія з’явилася мета – розвивати дітей.

Зараз в Україні Школи відкриті у всіх обласних центрах, більше сотні випускників і 5 тисяч діючих учнів Школи Соробан™ тренують свій мозок за Методикою усного рахунку.

Розум, інтелект, всі види мислення, пам’ять, концентрація уваги – це тільки початок списку тих навичок, які здатна поліпшити, тренувати і вдосконалювати Методика.

У Юрія Новосьолова любляча сім’я, росте маленька донька. Він багато подорожує, особливо любить жвавість і яскравість великих міст. На старті відкриття школи в Італії, в Римі. Звичайному «технарю» це було б не під силу, але у Юрія є мета, є натхнення і є мрія. І вона вже майже здійснилася)))

p.s. А строгі костюми змінилися веселими шийними метеликами і джинсами, і тільки піджак трохи нагадує про минулу строгість.

4 Коментарів: "Юрій Новосьолов – батько українського Соробану."

 1. Опубліковано: Світлана Дата: п'ятниця липень 22nd, 2016

  Відповісти

  ))) Я думаю зрозуміло,що це захоплююче. Дійсно,дух перехоплює і від самого ролика і від гордості за те,що Україна так себе рекомендує у світі!!!

  1. Опубліковано: Колесюк Татьяна Дата: вівторок серпень 2nd, 2016

   Відповісти

   Дякуємо!

 2. Опубліковано: Елена Дата: середа вересень 7th, 2016

  Відповісти

  Отличная статья!
  Я бы еще добавила, что такое обучение и такой подход к преподаванию поднимает очень сильно детскую самооценку и веру в себя!
  Когда ребенок 5-10 лет может сделать то, что не под силу его родителю или учителю математики высшей категории-это очень подстегивает учиться дальше, знать-уметь и удивлять!

  1. Опубліковано: Колесюк Татьяна Дата: середа вересень 7th, 2016

   Відповісти

   Спасибо Вам!

Опублікувати коментар

Вартість навчання 1100800 грн.
АКЦІЯ Реєстрація до 31.08.2016р. ціна - 800 грн./місяць. Вартість навчання з 01.09.2016р. 1100 грн./місяць 1 дитина в родині - 800 грн./міс. Знижка на навчання 2-ої дитини - 30% знижка на навчання 3-ої дитини - 40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.